Our range of products include printed stainless steel glass, 400ml stainless steel glass, 400ml printed stainless steel glass and printed steel glass.











₹ 135 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 200 Piece |
| Capacity | 200ml |
| Usage/Application | Home |
| Design | Round |
| Material | Stainless Steel |
| Set Of | 1 |
| Finish Type | Meenakari |
| Diameter 7.00 cm x Height 8.00 cm Capacity: 200 mL each |
|
| Care Instructions |
Hand wash with mild detergent. Do not use abrasive material. Do not scrub. |
|---|---|
| Notes | This Product is: - Cadmium-Free and Lead-Free. - Non Microwave safe. - Non Dishwasher safe - Not for hot food or beverages. This is a pictorial representation of the product, the actual colour might differ slightly |
| Country of Origin India |






₹ 135 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 250 Piece |
| Capacity | 330ml |
| Usage/Application | Home |
| Design | Round |
| Material | Stainless Steel |
| Material Grade | SS302 |
| Set Of | 1 |
| Certification | SGS, CE / EU |
| Pattern | Printed |
| Finish Type | Meenakari |
| Packaging Type | Box |
| Diameter 7.00 cm x Height 8.00 cm Capacity: 200 mL each |
|
| Care Instructions |
Hand wash with mild detergent. Do not use abrasive material. Do not scrub. |
|---|---|
| Notes | This Product is: - Cadmium-Free and Lead-Free. - Non Microwave safe. - Non Dishwasher safe - Not for hot food or beverages. This is a pictorial representation of the product, the actual colour might differ slightly |
| Country of Origin India |










₹ 140 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 150 Piece |
| Usage/Application | Home |
| Capacity | 330 ml |
| Set Of | 1 Piece |
| Finish Type | Meena Printed |
| Material | Stainless Steel |
| Certification | CE / EU, SGS |
| Pattern | Printed |
| Brand | M S Enterprises |
| Country of Origin | Made in India |
| Diameter 7.00 cm x Height 8.00 cm Capacity: 200 mL each |
|
| Care Instructions |
Hand wash with mild detergent. Do not use abrasive material. Do not scrub. |
|---|---|
| Notes | This Product is: - Cadmium-Free and Lead-Free. - Non Microwave safe. - Non Dishwasher safe - Not for hot food or beverages. This is a pictorial representation of the product, the actual colour might differ slightly |
| Country of Origin India |



₹ 170 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 200 Piece |
| Material | Stainless Steel |
| Capacity | 400 mL |
| Usage/Application | Home |
| No. of Pieces | 2 Pieces |
| Color | Gold |
| Finish | Glossy |
| Height | 5 inch |
| Lid | Without Lid |
| Diameter 7.98 cm x Height 11.99 cm Capacity: 450 mL each |
|
| Care Instructions |
Hand wash with mild detergent. Do not use abrasive material. Do not scrub. |
|---|---|
| Notes | This Product is: - Cadmium-Free and Lead-Free. - Non Microwave safe. - Non Dishwasher safe - Not for hot food or beverages. This is a pictorial representation of the product, the actual colour might differ slightly |
| Country of Origin India |





₹ 170 / SetGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 200 Set |
| Material | Stainless Steel |
| Capacity | 400 mL |
| Usage/Application | Home |
| Color | Blue |
| Is It With Copper Base | Without Copper Base |
| Height | 5 inch |
| Lid | Without Lid |
| Diameter 7.98 cm x Height 11.99 cm Capacity: 450 mL each |
|
| Care Instructions |
Hand wash with mild detergent. Do not use abrasive material. Do not scrub. |
|---|---|
| Notes | This Product is: - Cadmium-Free and Lead-Free. - Non Microwave safe. - Non Dishwasher safe - Not for hot food or beverages. This is a pictorial representation of the product, the actual colour might differ slightly |
| Country of Origin India |





₹ 170 / SetGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 200 Set |
| Material | Stainless Steel |
| Capacity | 400 mL |
| Usage/Application | Home |
| Color | Blue |
| Customisation | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
| Diameter 7.98 cm x Height 11.99 cm Capacity: 450 mL each |
|
| Care Instructions |
Hand wash with mild detergent. Do not use abrasive material. Do not scrub. |
|---|---|
| Notes | This Product is: - Cadmium-Free and Lead-Free. - Non Microwave safe. - Non Dishwasher safe - Not for hot food or beverages. This is a pictorial representation of the product, the actual colour might differ slightly |
| Country of Origin India |





₹ 170 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 200 Piece |
| Material | Stainless Steel |
| Capacity | 400 mL |
| Usage/Application | Home |
| Pattern | Printed |
| Customisation | Yes |
| Country of Origin | Made in India |
| Diameter 7.98 cm x Height 11.99 cm Capacity: 450 mL each |
|
| Care Instructions |
Hand wash with mild detergent. Do not use abrasive material. Do not scrub. |
|---|---|
| Notes | This Product is: - Cadmium-Free and Lead-Free. - Non Microwave safe. - Non Dishwasher safe - Not for hot food or beverages. This is a pictorial representation of the product, the actual colour might differ slightly |
| Country of Origin India |






₹ 170 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 200 Piece |
| Material | Stainless Steel |
| Capacity | 400 mL |
| Usage/Application | Home |
| Color | Green |
| Country of Origin | Made in India |
| Diameter 7.98 cm x Height 11.99 cm Capacity: 450 mL each |
|
| Care Instructions |
Hand wash with mild detergent. Do not use abrasive material. Do not scrub. |
|---|---|
| Notes | This Product is: - Cadmium-Free and Lead-Free. - Non Microwave safe. - Non Dishwasher safe - Not for hot food or beverages. This is a pictorial representation of the product, the actual colour might differ slightly |
| Country of Origin India |














₹ 175 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 200 Piece |
| Capacity | 400 ml |
| Material | Stainless Steel |
| Material Grade | SS304 |
| Usage/Application | Home |
| Pattern | Printed |
| Finish Type | Meenakari |
| Country of Origin | Made in India |


Mairaj Khan (Owner)
M S Enterprises
Ground Floor, Naqvi Building, Faizganj Opposite Kile Wali Masjid, Faiz Ganj, Canara Bank Atm, Moradabad - 244001, Uttar Pradesh, India







