Offering you a complete choice of products which include meena copper glass, pure copper tumbler, plain copper glass set, copper glass set of 2, copper glass set and plain copper tumbler.






₹ 195 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 150 Piece |
| Capacity | 300 ml |
| Material | Copper |
| Shape | Round |
| Color | copper |
| Usage/Application | Home |
| Glass Weight | 65gm |
| Glass Type | copper |
| Features | Eco-Friendly |
| Packaging Type | Box |
| Finishing | Polished |




₹ 140 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Capacity | 300 ml |
| Size | Medium |
| Shape | Round |
| Design | Hammered |
| Usage/Application | Home |
| Material | Copper |







₹ 290 / SetGet Latest Price
| Capacity | 200 ml |
| Size | Medium |
| Shape | Round |
| Design | Plain |
| Usage/Application | Home |
| Material | Copper |




₹ 280 / SetGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Set |
| Capacity | 300ml |
| Size | 4inch |
| Shape | Round |
| Design | Hammered |
| Usage/Application | Home |
| Color | Copper |
| Item Code | MSHCG-002 |
| Is It Leak Proof | yes |



₹ 170 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 150 Piece |
| Capacity | 300ml |
| Size | 4inch |
| Shape | Round |
| Design | Plain |
| Usage/Application | Home |
| Color | copper |
| Finishing | glossy finish |
| Copper Purity | 99.11% |
| Country of Origin | Made in India |




₹ 190 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Capacity | 350ml |
| Size | 4inch |
| Shape | Round |
| Design | Plain |
| Usage/Application | Home |
| Color | copper |
| Finishing | glossy finish |
| Copper Purity | 99.11% |
| Country of Origin | Made in India |





₹ 290 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 150 Piece |
| Capacity | 350ml |
| Size | 4inch |
| Shape | Round |
| Usage/Application | Home |
| Color | copper |
| Finishing | meena finish |
| Copper Purity | 99.11% |
| Country of Origin | Made in India |







₹ 930 / SetGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 50 Set |
| Brand | MS ENTERPRISES |
| Design | Hammered |
| Usage/Application | Home |
| Color | copper |
| Set Contains | 4 Glasses |
| Country of Origin | Made in India |












₹ 160 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Number Of Piece | 2 Piece |
| Capacity | 300 ml |
| Size | Medium |
| Shape | Round |
| Usage/Application | Home |
| Material | Copper |




₹ 180 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 150 Piece |
| Number Of Piece | 1 Piece |
| Capacity | 200 ml |
| Size | Small |
| Usage/Application | Drinking Water |
| Shape | Cylindrical |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 320 / SetGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 200 Set |
| Number Of Piece | 4 Piece |
| Capacity | 200 ml |
| Size | Medium |
| Usage/Application | Gifting Purpose |
| Shape | Round |
| Design | Hammered |
| Finish | Hammered |
| Copper Purity | 99% |
| Microwave Safe | No |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 150 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 150 Piece |
| Number Of Piece | 1 Piece |
| Capacity | 200 ml |
| Size | Small |
| Usage/Application | Drinking Water |
| Design | Hammered |
| Finish | Hammered |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 150 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 150 Piece |
| Number Of Piece | 1 Piece |
| Capacity | 200 ml |
| Size | Small |
| Usage/Application | Drinking Water |
| Shape | Cylindrical |
| Country of Origin | Made in India |






₹ 190 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 150 Piece |
| Number Of Piece | 1 Piece |
| Capacity | 200 ml |
| Size | Small |
| Usage/Application | Drinking Water |
| Shape | Cylindrical |
| Country of Origin | Made in India |





₹ 170 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 150 Piece |
| Number Of Piece | 1 Piece |
| Capacity | 200 ml |
| Size | Small |
| Usage/Application | Drinking Water |
| Shape | Pot |
| Country of Origin | Made in India |






₹ 135 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Number Of Piece | 6 Piece |
| Capacity | 200 ml |
| Size | Medium |
| Material | Copper |
| Shape | Oval |
| Glass Type | Shot Glass |
| Color | Golden |
| Usage/Application | Measuring & Serving |
| Finish | Hammered |
| Country of Origin | Made in India |




₹ 280 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 150 Piece |
| Number Of Piece | 2 Piece |
| Capacity | 200 ml |
| Size | Small |
| Usage/Application | Drinking Water |
| Shape | Cylindrical |
| Design | Hammered |
| Finish | Hammered |
| Country of Origin | Made in India |




₹ 280 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 150 Piece |
| Number Of Piece | 2 Piece |
| Capacity | 200 ml |
| Size | Medium |
| Usage/Application | Drinking Water |
| Shape | Cylindrical |
| Country of Origin | Made in India |




₹ 180 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 150 Piece |
| Number Of Piece | 1 Piece |
| Size | Small |
| Usage/Application | Drinking Water |
| Shape | Pot |
| Microwave Safe | No |
| Country of Origin | Made in India |





₹ 150 / PieceGet Latest Price
| Design Type | Standard |
| Material | copper |
| Finish | Polished |
| Size | 300ml |
| Country of Origin | Made in India |




₹ 180 / PieceGet Latest Price
| Shape | Cylindrical |
| Design | Printed |
| Usage/Application | Home |
| Color | Black |
| Brand | MS ENTERPRISES |
| Country of Origin | Made in India |






₹ 170 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 200 Piece |
| Size | 10 inch |
| Design | Enamal printed |
| Usage/Application | Home |
| Color | copper |
| Brand | MS ENTERPRISES |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 160 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Color | copper |
| Size | 10 inch |
| Design | Hammered |
| Usage/Application | Home |
| Brand | MS ENTERPRISES |
| Country of Origin | Made in India |






₹ 760 / SetGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 50 Set |
| Color | copper |
| Size | 9.5 inches |
| Design | Hammered |
| Usage/Application | Home |
| Brand | MS ENTERPRISES |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 760 / SetGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 50 Set |
| Color | copper |
| Design | Plain |
| Usage/Application | Home |
| Brand | MS ENTERPRISES |
| Set Contains | 6 Glasses |
| Country of Origin | Made in India |











₹ 160 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Color | copper |
| Design | Plain |
| Usage/Application | Home |
| Brand | MS ENTERPRISES |
| Set Contains | 4 Glasses |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 160 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Size | 10 inch |
| Design | Hammered |
| Usage/Application | Home |
| Color | copper |
| Brand | MS ENTERPRISES |
| Country of Origin | Made in India |





₹ 160 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Size | 10 inch |
| Design | Hammered |
| Usage/Application | Home |
| Color | copper |
| Brand | MS ENTERPRISES |
| Country of Origin | Made in India |




₹ 1600 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Shape | Cylindrical |
| Color | copper |
| Design | Hammered |
| Usage/Application | Home |
| Brand | MS ENTERPRISES |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 1560 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 200 ml |
| Size | Medium |
| Shape | Round |
| Usage/Application | Home |
| Material | Copper |




₹ 170 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 200 Piece |
| Capacity | 200 ml |
| Number Of Piece | 1 Piece |
| Finish | Polished |
| Size | Small |
| Design | Plain |
| Country of Origin | Made in India |




₹ 160 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 150 Piece |
| Number Of Piece | 1 Piece |
| Capacity | 200 ml |
| Size | Small |
| Usage/Application | Drinking Water |
| Country of Origin | Made in India |







₹ 400 / PieceGet Latest Price
| Material | COPPER |
| Packaging Type | normal brown box 3 ply |
| Size | 10 inch |
| Color | copper |
| Usage/Application | COPPER WINE GLASS |
| Brand | M.S ENTERPRISES |
| Country of Origin | Made in India |






₹ 160 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Number Of Piece | 6 Piece |
| Capacity | 200 ml |
| Bar Accessories Type | Bar Glass |
| Color | Golden |
| Usage/Application | Home Decorative |
| Material | Copper |
| Finishing | Copper Polished |
| Set Of Pieces | 1 |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |




₹ 890 / SetGet Latest Price
| Material | COPPER |
| Packaging Type | Gifted Valvet box |
| Size | 10 inch |
| Color | copper |
| Usage/Application | COPPER WINE GLASS |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 390 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Material | Copper |
| Shape | Round |
| Usage/Application | Wine Glass |
| Color | Golden |
| Design | Hammered |
| Brand | M S Enterprises |
| Country of Origin | Made in India |










₹ 170 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Capacity | 50ml |
| Material | Copper |
| Size | 1.75 x 2 x 3.63 inches |
| Shape | Oval |
| Design | Plain |
| Usage/Application | Bar |
| Color | Golden |
| Packaging Type | Box |
| Product Type | Jigger |




₹ 280 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 200 Piece |
| Set Contain | 2 Piece |
| Capacity | 450 mL |
| Usage/Application | Home |
| pattern | hammered |






₹ 170 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Piece |
| Size | 10 inch |
| Design | Hammered |
| Color | copper |
| Brand | MS ENTERPRISES |
| Set Contains | 2 Glasses |
| Country of Origin | Made in India |





₹ 380 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 200 Piece |
| Number Of Piece | 1 Piece |
| Capacity | 200 ml |
| Size | Medium |
| Usage/Application | Drinking Water |
| Shape | Round |
| Design | Hammered |
| Finish | Hammered |
| Copper Purity | 99% |
| Microwave Safe | No |
| Country of Origin | Made in India |
We are offering Steel Copper Dinner Set
This Copper Thali Set has glossy finish
Benefits of Drinking Water Stored in Copper Bottle and Copper Vessels and copper mugs :
1) Fights off Cancer
2) Balances Hypertension
3) Aids the Functioning of Thyroid Gland: Buy Copper Bottle at Medlife with Best Price
4) Prevents Anemia
5) Cures Arthritis and Inflamed Joints
6) Negates Infection
7) Assists in Digestion
8) Helps Cardiovascular System
9) Controls Ageing
10) Increases Brain Efficiency
11) Prevents Stroke
12) Weight Loss
13) Aids in Healing Wounds Faster
Mairaj Khan (Owner)
M S Enterprises
2nd Floor, 0, Near SVM School Rani Ka Fatak Kisrol, Diwan Bazar, SVM School, Moradabad - 244001, Uttar Pradesh, India






































