Pioneers in the industry, we offer meena copper water bottle, printed copper bottle, peacock printed copper water bottle, enamel printed copper bottle with two glass, enamel printed copper bottle and copper printing bottle from India.






₹ 580 / PieceGet Latest Price
| Capacity | 250 mL |
| Material | Copper |
| Cap Type | Sipper |
| Design | Printed |
| Country of Origin | Made in India |







₹ 760 / SetGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 50 Set |
| Capacity | 1000 mL |
| Material | Copper |
| Cap Type | Screw Cap |
| Bottle Type | Printed Bottle |
| Design | Printed |
| Shape | Round |
| Is it Transparent | No |






₹ 860 / SetGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Set |
| Capacity | 1000 mL |
| Cap Type | Screw cap |
| Design Type | Customized |
| Material | Copper |
| Color | copper |
| Finish | Digital Print |
| Item Weight | 500gm 1 Copper Bottle with 2 Glass |
| Country of Origin | Made in India |








₹ 760 / SetGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 50 Set |
| Capacity | 1000 mL |
| Material | Copper |
| Cap Type | Screw Cap |
| Bottle Type | Printed Bottle |
| Design | Printed |
| Shape | Round |
| Is it Transparent | No |







₹ 760 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Capacity | 1000 mL |
| Material | Copper |
| Bottle Type | Printed Bottle |
| Design | Printed |
| Shape | Round |
| Is it Transparent | No |












₹ 470 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Capacity | 1 Litre |
| Material | Copper |
| Cap Type | Screw cap |
| Color | Printed |
| Finish | Meena Printed |
| Country of Origin | Made in India |









₹ 760 / SetGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 50 Set |
| Capacity | 1000 mL |
| Cap Type | Screw Cap |
| Design Type | Standard |
| Material | COPPER |
| Color | Printed |
| Finish | Digital |
| Country of Origin | Made in India |





₹ 460 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 200 Piece |
| Capacity | 1 Litre |
| PackOf | 3 Pieces |
| pattern | meena print |
| material | copper |









₹ 860 / SetGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 50 Set |
| Finish | Hammered |
| Color | copper |
| Material | Copper |
| Cap Type | Screw cap |
| Country of Origin | Made in India |





₹ 795 / SetGet Latest Price
| Material | Copper |
| Set Contain | 1 Bottle, 2 Mug |
| Finish | Polished |
| Pattern | Hammered |
| Pack Type | Box |
| Bottle Capacity | 1 L |










₹ 755 / SetGet Latest Price
| Packaging Type | Box |
| Color | Red |
| Shape | Round |
| Material | Copper |
| Country of Origin | Made in India |






₹ 780 / SetGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Set |
| Capacity | 1000 mL |
| Material | Copper |
| Cap Type | Screw Cap |
| Design | Printed |
| Shape | Round |
| Is it Transparent | No |
| Country of Origin | Made in India |





₹ 480 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 50 Piece |
| Cap Type | Screw cap |
| Design Type | Standard |
| Material | Copper |
| Color | copper |
| Finish | Meena Printed |
| Country of Origin | Made in India |










₹ 760 / SetGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 150 Set |
| Cap Type | Screw cap |
| Design Type | Standard |
| Material | Copper |
| Color | Printed |
| Finish | Meena Printed |
| Country of Origin | Made in India |





₹ 760 / SetGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 50 Set |
| Capacity | 1 Litre |
| Material | Copper |
| Cap Type | Screw cap |
| Color | Black |
| Finish | Meena Printed |
| Country of Origin | Made in India |








₹ 760 / SetGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 50 Set |
| Finish | Meena Printed |
| Color | Printed |
| Material | Copper |
| Design Type | Standard |
| Cap Type | Screw cap |
| Country of Origin | Made in India |








₹ 765 / SetGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 50 Set |
| Brand | MS ENTERPRISES |
| Color | Meena Printed |
| Material | copper |
| Country of Origin | Made in India |
| Cap Type | Screw Cap |
| Usage \ Application | Water Bottle |





₹ 780 / SetGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Set |
| Capacity | 1000 mL |
| Material | Copper |
| Cap Type | Screw Cap |
| Bottle Type | Printed Bottle |
| Design | Printed |
| Shape | Round |
| Country of Origin | Made in India |





₹ 480 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 200 Piece |
| Capacity | 1 Litre |
| pattern | printed |
| material | copper |
| made in | India |
| floral |




₹ 750 / SetGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Set |
| Size/Dimension | 1000ml |
| Product Type | gift set |
| Country of Origin | Made in India |
| pattern | hammered |
| material | copper |





₹ 770 / SetGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 200 Set |
| Color | copper |
| Size/Dimension | 1000ml |
| Product Type | gifting sets |
| Country of Origin | Made in India |
| pattern | half hammered |






₹ 660 / SetGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 150 Set |
| Product Type | Gift set |
| Color | Printed |
| Material | Copper |
| Country of Origin | Made in India |
| Cap Type | Screw Cap |
| Finish | Meena Printed |




₹ 780 / SetGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Set |
| Finish | Meena Printed |
| Color | Blue |
| Material | Copper |
| Design Type | Standard |
| Cap Type | Screw cap |
| Country of Origin | Made in India |








₹ 760 / SetGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 150 Set |
| Product Type | Drinkware |
| Packaging Type | Gift Packing |
| Color | Enamel |
| Weight | 300gm |
| Material | Copper |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 780 / SetGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Set |
| Brand | M.S ENTERPRISES |
| Product Type | Gifted set copper bottle with 2 glass |
| Size | 950ml copper bottle with 300ml glass |
| Usage/Application | Gifting |
| Material | copper |
| Color | Black |
| Packaging Type | black Valvet box |
| Is It Handmade | Handmade |
| I Deal In | New Only |
| Country of Origin | Made in India |









₹ 780 / SetGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Set |
| Country of Origin | Made in India |
| Finish | Meena |
| Material | Copper |
| Design Type | Standard |
| Cap Type | Screw Cap |
| Colour | Printed |








₹ 780 / SetGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 50 Set |
| Finish | Meena Printed |
| Color | Printed |
| Material | Copper |
| Design Type | Standard |
| Cap Type | Screw cap |
| Country of Origin | Made in India |






₹ 780 / SetGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Set |
| Finish | Meena |
| Color | Printed |
| Material | Copper |
| Design Type | Standard |
| Cap Type | Screw Cap |
| Country of Origin | Made in India |











₹ 780 / SetGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 50 Set |
| Finish | Meena Printed |
| Color | Blue |
| Material | Copper |
| Design Type | Standard |
| Cap Type | Screw cap |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 780 / SetGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 50 Set |
| Finish | Digital Printed |
| Color | Printed |
| Material | Copper |
| Design Type | Standard |
| Cap Type | Screw cap |
| Country of Origin | Made in India |










₹ 780 / SetGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Set |
| Finish | digital print |
| Color | copper |
| Material | copper |
| Design Type | Standard |
| Cap Type | plastic sipper cap |
| Design/Pattern | copper bottle with plastic cap |
| Size | 1000ml and 750ml |
| Country of Origin | Made in India |



₹ 706 / SetGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Set |
| Finish | Meena |
| Color | Printed |
| Material | Copper |
| Cap Type | Screw Cap |
| Country of Origin | Made in India |




₹ 760 / SetGet Latest Price
| Finish | meena finish |
| Color | copper |
| Material | copper |
| Design Type | Standard |
| Cap Type | copper cap |
| Country of Origin | Made in India |











₹ 780 / SetGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 50 Set |
| Finish | Meena Printed |
| Color | Printed |
| Material | Copper |
| Design Type | Standard |
| Cap Type | Screw cap |
| Country of Origin | Made in India |





₹ 760 / SetGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 150 Set |
| Packaging Type | normal brown box |
| Size | 10 inch |
| Shape | round |
| Weight | 430 gram |
| Material | copper |
| Country of Origin | Made in India |





₹ 660 / SetGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 50 Set |
| Finish | Meena Printed |
| Color | Printed |
| Material | Copper |
| Design Type | Standard |
| Cap Type | Screw cap |
| Country of Origin | Made in India |






₹ 760 / SetGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 50 Set |
| Brand | MS ENTERPRISES |
| Product Type | Gift set |
| Color | Meena Printed |
| Material | copper |
| Country of Origin | Made in India |
| Cap Type | Screw Cap |




₹ 760 / SetGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 50 Set |
| Finish | Meena Printed |
| Color | Printed |
| Material | Copper |
| Design Type | Standard |
| Cap Type | Screw cap |
| Country of Origin | Made in India |




₹ 760 / SetGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Set |
| Finish | Meena Printed |
| Color | Sky blue |
| Material | Copper |
| Design Type | Standard |
| Cap Type | Screw cap |
| Country of Origin | Made in India |





₹ 760 / SetGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 100 Set |
| Finish | Meena |
| Color | Printed |
| Material | Copper |
| Design Type | Standard |
| Cap Type | Screw Cap |
| Country of Origin | Made in India |
Mairaj Khan (Owner)
M S Enterprises
2nd Floor, 0, Near SVM School Rani Ka Fatak Kisrol, Diwan Bazar, SVM School, Moradabad - 244001, Uttar Pradesh, India





































